Logica sănătății lăuntrice

01
Vineri, 22 iunie 2018, părintele ieromonah Atanasie Ulea a susținut  în parohia Düsseldorf conferința „Logica sănătății lăuntrice”.
Referindu-se la experiența sa de duhovnic dar și de medic psihiatru, părintele Atanasie a abordat în detaliu dezvoltarea echilibrată a relației omului cu Dumnezeu, cu ceilalți și cu sine însuși, ca princiapala sursă de sănătate psihică și duhovnicească.
După expunere, părintele a răspuns numeroaselor întrebări adresate de participanți, folosind atât argumente teologice cât și cele din domeniul medical.
„A fost un eveniment cu totul deosebit și ne-am bucurat să constatăm cât consens există între consilierea duhovnicească și cea psihoterapeutică. Îi suntem recunoscători părintelui Atanasie Ulea pentru efortul deosebit de a face posibilă această conferință de mare folos”, a mărturisit părintele protoiereu Iosif-Cristian Rădulescu, parohul comunității din Düsseldorf.

Paroh
Pr. Dr. Iosif-Cristian Radulescu
Tel: 0174-5273502
Email: pr_iosifcristian@yahoo.com
Adresa: Degerstr. 27, 40235 Düsseldorf
 facebook.com/parohiaortodoxa.dusseldorf
 iosifcristian.blogspot.de

Consiliul parohial
Pr. Dr. Iosif-Cristian Radulescu – presedinte
Dr. Laurentiu Benga - vicepresedinte

Consilieri
Pr. Siluan Carstea
Diacon Ovidiu Marius Cioara
Adrian Bagu
Dr. Horatiu Coman
Ionut Popescu
Lazar Dan Ivan

Cont Bancar
Rumänisch-Orthodoxe Kirchengem Heilige Dreifaltigkeit
Bank: Stadtsparkasse Düsseldorf
IBAN: DE82 3005 0110 1006 2533 61
BIC: DUSSDEDDXXX